Levná solární nabíječka SilverCrest
Solární nabíječka SilverCrest nepatří na trhu mezi nejnovější zboží. Je stará asi dva roky, ale především nepatří mezi to nejlepší a nejvýkonnější, co se dá na trhu nalézt. Když se podíváme na podstatné parametry, uvidíme, že kromě nabíjení může fungovat jako powerbanka.
Recenze

SilverCrest – Solární nabíječka
Silver Crest v sobě má baterii o kapacitě 2200 miliampér hodin. Jakmile se dobije akumulátor, lze pomocí USB připojit tablet nebo telefon. Po vybití baterie se pak nabíječka umístí na slunce, a solární panel absorbuje energii vyzářenou ze Slunce. Dojde k její přeměně na elektrickou energii a k opětovnému nabití akumulátoru. Součástí sady jsou také přísavky, pomocí kterých se dá nabíječka SilverCrest přilepit na okno, a dobíjet takto efektivně. Stejně tak se dá přístroj připojit k síti a dobít ze zásuvky.
Zní to velmi lákavě, protože taková solární nabíječka se při cestách do kempu nebo do přírody velmi hodí. Zvláště v době chytrých telefonů, které mají velkou spotřebu energie. Ideální je nabít powerbanku ze sítě, využívat ji, a v mezičase dobíjet baterii nabíječky pomocí solárního panelu. Až sem je všechno v pořádku. Ovšem pokud se podíváme na parametry nabíječky, pak už všechno tak v pořádku nebude. Samotná nabíječka ještě nevypadá zle, tvoří ji solární panel, zasazený do černého plastového zařízení, s kontrolkami, značícími kapacitu baterie, vzadu s místy pro uchycení přísavek, a na hranách s otvory pro připojení. Navíc má také možnost vypnutí a zapnutí, čímž se dá její energie šetřit.
Technické parametry a kapacita powerbanky
Mnohem větší problém přijde, když se podíváme, jak bude nabíječka fungovat v praxi. Stačí si vzít jednoduchý fakt, plynoucí z technických údajů zařízení. Výstupní proud nabíječky je 100 miliampér hodin. Běžná nabíječka má několikanásobně víc. Nabíjení tedy bude trvat dlouho, zvláště, pokud bude mobilní telefon zapnutý. A kapacita powerbanky je, stručně řečeno, hodně nízká. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že kvalitní powerbanky mají kapacitu i 30 000 miliampér hodin. Jestli tedy vyjdeme ze dvou základních údajů, nabíjení telefonu z powerbanky bude trvat dlouho, a kapacita není tak velká, aby jej šlo nabíjet dvakrát za sebou. Stejně tak, při velikosti panelu 6×11 centimetrů se nedá očekávat nějaká zvlášť vysoká rychlost nabíjení. A pokud jde o životnost, záruka na tuto nabíječku se většinou vztahuje tak tři roky. Těžko odhadovat, o kolik delší její životnost může být, záleží to na tom, jak často se bude používat a v jakých podmínkách.
Lze však myslím bez obav říct, že tento model nabíječky se nehodí lidem příliš doporučovat. Naopak. Malá kapacita, malá rychlost nabíjení, malý panel, a navíc v konkurenci nabíječek, jaké jsou za podobnou cenu na trhu nemá smysl si SilverCrest pořizovat. Podobně vyznívají také recenze, které se dají najít na internetu. Lidé si tam v diskuzích mezi sebou stěžují na špatné fungování nabíječky, přepínání napětí, chyby a únavu materiálu. Stejně tak na to, jak dlouho trvá nabíjení powerbanky panelem, či telefonu z powerbanky. Nakonec tedy všechno shrňme. Nabíječka SilverCrest má některé věci, které jsou výhodou, nic z toho však není jedinečné. Naopak v tom, co je důležité a co se od solární nabíječky očekává, výrazně zaostává. Rozhodně ji tedy nelze doporučit.
Hodmocení
Klady:
- Možnost nabíjení ze zásuvky
- Příjemný design
- Možnost přichycení na okno
Zápory:
- Malá kapacita baterie
- Pomalé nabíjení
- Nízká efektivita nabíjení telefonu
- Poruchovost

Napsat komentář